לוגו אדפטור

יחידת ה-700

מה כלול ביחידה?

היחידה כוללת מעל 700 שאלות קצה בתחום החשיבה הכמותית. למרות הקושי המובנה בחלוקה לדרגות קושי בשאלות קצה, הצלחנו ליצור מאגר שאלות איכותי הכולל שאלות רבות ומגוונות המיועדות לתלמידים ותלמידות השואפים לציונים גבוהים.

היחידה מחולקת באופן הבא : אלגברה מעל 220 שאלות – בחלוקה ל-3 דרגות קושי גיאומטריה מעל 210 שאלות – בחלוקה ל-3 דרגות קושי בעיות מילוליות מעל 220 שאלות – בחלוקה ל-3 דרגות קושי הסקה מתרשים – 16 גרפים וטבלאות (64 שאלות) בחלוקה ל-2 דרגות קושי. לתשומת ליבכם, הנושאים ביחידה זו אינם מחולקים לתתי נושאים.

מגוון שאלות המחולקות לדרגות קושי שונים

פתרונות מלאים לשאלות

אפשרות לתרגול מוגבל בזמן

מתאים ללומדים בכל הקורסים כולל הפסיכומטרי של המדינה

189.00 

גישה מלאה עד ה-20.9.24

עדיין לא בטוחים?

שאלות נפוצות

מה משפיע על דרגת הקושי של השאלות ביחידת ה-700?
בפרק הכמותי בכלל, וביחידת ה-700 בפרט ההצלחה לפתור שאלה בודדת תלויה ב-3 גורמים: היכרות עם הידע הרלוונטי (עקרון מתמטי, נוסחה, משפט גיאומטרי וכו'), יכולת זיהוי הידע הרלוונטי (למשל, איך אנחנו יודעים שבשאלה מסוימת כדאי להשתמש בנוסחאות כפל מקוצר) והיכולת ליישם את הידע (למשל, כמה שלבים דרושים לפתרון המשוואה). שאלה יכולה להיות מוגדרת קשה - אם אחד מהסעיפים האלה הוא מאתגר במיוחד או שהשילוב שלהם יאתגר את רוב הנבחנים. לעיתים גם רמת המסיחים (התשובות שאינן נכונות) עשויה להשפיע על רמת הקושי של השאלה - אך זה עניין פחות נפוץ מאשר בתחומיי המילולי והאנגלית.
האם בהכרח יקח לי יותר זמן לפתור שאלות קשות?
סביר להניח אך לא בהכרח. שאלות שלוקחות יותר זמן לפתרון הן בדרך כלל שאלות שדורשות מספר רב של שלבים לפתרון, או חישובים מעט מורכבים (שזה איננו מאפיין דומיננטי בשאלות קצה). כמובן שגם אם זיהוי הידע הרלוונטי לפתרון דורש יותר מקריאה אחת או שתיים של השאלה - אז זמן הפתרון יתארך. אך אם, למשל, מדובר בשאלה שנפתרת בעזרת עקרון פשוט יחסית ליישום - אך פחות מוכר הפתרון שלה עשוי להיות מהיר מאוד. כך גם יהיה הדבר כאשר מי שמתמודד עם השאלה צבר ניסיון רב עם שאלות קצה, ועל כן קל לו יותר לזהות את הידע הרלוונטי לפתרון.
לְמָה חשוב לשים לב במהלך התרגול כדי להשתפר?
שאלות הקצה דורשות הכרות מעמיקה עם החומר הפסיכומטרי. לכן, כדאי לתרגל אותן לאחר שסיימנו ללמוד את כל החומר הרלוונטי - שכן פעמים רבות הן דורשות שילוב של עקרונות מתמטיים מתחומים שונים (למשל, שאלת ממוצעים שהנתונים בה הם באחוזים) או דווקא את היכולת להפריד ביניהם (מדוע למרות שהנתונים בשאלה הם באחוזים, היא נפתרת באמצעות עקרונות של ממוצעים). זו גם הסיבה שלא חילקנו את הנושאים לתתי נושאים. כמו כן, חשוב להקפיד על מעבר מלא על הפתרונות בכל שאלה ובמיוחד באלה שאיתגרו אותנו. הפתרונות עשויים לחשוף עקרונות מתמטיים שלא הכרנו, או שימוש יעיל בדרכי פתרון פסיכומטריות.

המלצות

יחידות תרגול נוספות שאולי יעניינו אתכם

היחידה כוללת מעל 700 שאלות קצה בתחום החשיבה הכמותית. למרות הקושי המובנה בחלוקה לדרגות קושי בשאלות קצה…..